Velmi se o ni bojím. Navrhněte, co musím udělat. Potraviny, cvičení a vše ostatní

všechno to začalo 2 roky předtím. jeden z mých členů rodiny trpí tímto problémem už 2 roky. jednoho dne začala mluvit divně a žádala všechny členy naší rodiny, aby chválili boha. protože je oddaná, vzali jsme to vážně. té noci se začala ptát, abychom všichni spali spolu a další noc začala energicky křičet jménem boha a začala křičet. brzy ráno jsme ji vzali k doktorovi a on předepsal nějaké léky a navrhl ji vzít na několik dní z domova do domu příbuzných
po 2 týdnech začala normálně, ale užívala své léky. v té době jsem se zeptal, co se děje. proč se tak chovala v den. řekla, že jsem slyšela nějaké hlasy chválit boha a ten hlas ji velí a ovládá, a také měla nějaké plíživé pocity v páteři, uvnitř hlavy, žaludku. později se jí daří dobře. ale po roce jednoho dne znovu přestala užívat léky na měsíc, chovala se podivně. tak šel k doktorovi a vzal si léky a ona je v pořádku, když dělá své práce, chodí, ale někdy říká, že nemůžu zastavit svůj myšlenkový proces (jako kdyby potkala někoho ráno a měla malou konverzaci, pak později, kdyby zůstala sama .. celá ta konverzace opakuje a opakuje a ona se tím podráždí) a říká něco, co se jí pohybuje v hlavě jako tečka. náš lékař velmi trpělivě poslouchá a mění léky na základě příznaků, které říká, ale problém znovu začíná. přestala užívat léky od 2 týdnů, protože se celý den cítí ospalejší a zdálo se, že je v pořádku. od začátku tohoto měsíce nespí dobře. sotva 5 hodin. 6. září jsme potkali doktora a řekli jsme, že přestal užívat, protože cítí sedativa. řekl léky a řekl, že při jejich užívání můžete pociťovat otupělost a nedostatek chuti k jídlu. Drogy brala včera a dnes ráno se chovala podivně. Tolikrát jsem se jí zeptal a dokonce jsem ukázal hněv. Později přišla do mého pokoje a řekla, že včera v noci jsem znovu uslyšel hlas chválit pána. jednou jsem se hodně chválil a ovládal a nemohl spát. navrhl jsem jí, aby pila mléko s medem a brala léky a teď spí.


Odpověděla Kristina Randle, Ph.D., LCSW 8. května 2018

A.

Je možné, že prožívá psychotickou poruchu duševního zdraví. Její příznaky jsou typické pro psychotické poruchy. Psychotická porucha zahrnuje jednotlivce, který ztrácí kontakt s realitou. Není jasné, co způsobuje psychotické poruchy, ale mnozí vědci se domnívají, že by to mohlo mimo jiné zahrnovat chemickou nerovnováhu v mozku. Nejúčinnější léčbou psychotických poruch je léčba.

Důvodem, proč se její příznaky neustále vracejí, může být to, že přestala užívat léky. Je pochopitelné, že vedlejší účinky ztěžují pokračování léčby, ale pokaždé, když přestane, její příznaky se vrátí. Je důležité, aby našla lék, který snáší, a pokračovala v jeho užívání. Je to pravděpodobně klíč k ovládání jejích příznaků.

Hledání správných léků, správných dávek a správných kombinací léků může často trvat dlouhou dobu.

Nejlepší by bylo zeptat se jejího lékaře na vaše otázky. Bude v nejlepší pozici, aby vám poradil. Pracoval s ní přímo a pravděpodobně má názor na to, jak jí můžete nejlépe pomoci a podporovat ji. Prosím buďte opatrní.

Dr. Kristina Randle